Alpinistyczne mycie okien w wieżowcach

mycie okien w warszawie

Stolica słynie z okazałych drapaczy chmur. Zastanawiałeś się kiedyś, jak myte są okna w takich wieżowcach? Przecież w tych obiektach najczęściej funkcjonują biura prestiżowych firm, nie ma więc możliwości, by okna były w nich brudne.

Alpinista przemysłowy umyje okna nawet z najwyższych wieżowcach.

Do tego rodzaju prac porządkowych zatrudnia się specjalistyczne firmy, które w swojej ofercie mają alpinistyczne mycie okien. Warszawa na szczęście dysponuje co najmniej kilkoma takimi podmiotami. O ile od wewnątrz okna takie udaje się umyć w sposób standardowy i takie prace realizuje tradycyjna firma sprzątająca, tak na zewnątrz jest to rzeczywiście nie lada zadanie.

Jak myje się okna w wieżowcach?

Jak odbywa się tego rodzaju mycie okien w Warszawie? Okna czyszczone są nie tylko specjalistycznymi preparatami i sprzętem, ale przede wszystkim przez wyszkolonych do tego fachowców. Pracownicy wykonują swoje obowiązki na dużej wysokości, zabezpieczają ich liny. Muszą posiadać właściwe uprawnienia i certyfikaty, wykazywać dobre zdrowie oraz kondycję fizyczną.

Okna w wieżowcach od strony zewnętrznej czyści się przeważnie dwa razy w roku, chyba że zachodzi potrzeba realizacji takiego zadania częściej. Najbardziej brudzą się okna wieżowców wybudowanych w samym centrum stolicy. Pamiętajmy, że alpinistyczne mycie okien dotyczy nie tylko wysokich wieżowców, ale coraz częściej okien w prywatnych mieszkaniach. W Warszawie coraz częściej budowane są mieszkalne apartamentowce ze szklanymi, zimowymi tarasami na wysokich kondygnacjach.