Jaki metraż dla singla i dla rodziny?

apartamenty na sprzedaż warszawa

Obok ceny, to właśnie metraż jest najważniejszym kryterium wyboru nowego mieszkania. Trudno się temu dziwić. To od niego w głównej zależy bowiem komfort życia. Biorąc to pod uwagę, warto dobierać go do własnych potrzeb, a także tego, ile osób zamierza korzystać z mieszkania.

W sieci często można spotkać się z pytaniami, jak duże powinno być mieszkanie, by gwarantowało odpowiedni poziom życia. Do całej sprawy warto podejść analitycznie i zastanowić się nad optymalnymi rozwiązaniami.

Mieszkania na sprzedaż Warszawa – jaki metraż?

 

Na początek zajmiemy się lokalem dla singla. Z reguły jedna osoba nie potrzebuje więcej niż około 30 metrów kwadratowych przestrzeni. Salon, niewielka kuchnia, sypialnia, łazienka – tyle wystarczy, by żyć wygodnie. Zwłaszcza gdy mowa jest o studencie lub osobie, która dużo pracuje.  Co jednak w sytuacji, gdy mieszkanie kupujemy na całe życie? Czy nie warto wziąć pod uwagę tego, że za jakiś czas wprowadzić do niego może się druga osoba, a potem pojawią się także dzieci?

No właśnie. Zakup mieszkania od dewelopera należy traktować strategicznie. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę to, co może zdarzyć się w przyszłości. Jeśli chodzi bowiem o rodzinę z jednym lub dwójką dzieci, potrzeby zmieniają się diametralnie. Należy bowiem zadbać nie tylko o sypialnię dla dorosłych, ale również kącik dla najmłodszych. Przy czteroosobowej rodzinie optymalnym wyborem okażą się mieszkania z salonem, trzema pokojami, łazienką i kuchnią. Metraż takich lokali przeważnie przekracza 60 metrów kwadratowych, choć warto sięgać jeszcze wyżej. 70-80 metrów kwadratowych zagwarantuje bardzo wygodne życie całej rodzinie.

Biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców, całkiem ciekawym wyborem może okazać się też dom Hygge. Nieruchomości tego typu przygotowywane są w oparciu o duńską filozofię szczęścia, która zakłada czerpanie radości z odpoczynku i każdej, nawet najbardziej błahej czynności. Warto więc się nimi zainteresować, zwłaszcza gdy ma być to mieszkanie dla rodziny.