Kiedy warto zastosować ozonowanie?

dezynfekcja pomieszczeń

Ozonowanie, to inaczej skuteczne odkażanie pomieszczeń, ale również przestrzeni otwartych różnego rodzaju. Okazuje się, że w czasach pandemii koronawirusa takie zabiegi zyskały ogromną popularność. Wreszcie doceniono właściwości czystego ozonu. Warto przedstawić je nieco bardziej szczegółowo.

Ozonowanie pomieszczeń jest w pełni bezpieczne dla ludzi. Zabieg jest szybki, ale musi być zrealizowany przez profesjonalną ekipę. Taka dezynfekcja pomieszczeń może być powielana wielokrotnie i w krótkim czasie bez żadnych powikłań. Za każdym razem jest tak samo skuteczna.

Co daje ozonowanie?

Dezynfekcja pomieszczeń ozonem to przede wszystkim eliminacja bakterii, grzybów, wirusów, drobnoustrojów, roztoczy, a nawet przykrego zapachu. To jedyny skuteczny sposób na to, by zwalczyć przykry odór po rozkładzie zwłok. Ozonowanie skutecznie realizuje się też w pustostanach, piwnicach, miejscach zaniedbanych.

Dzisiaj regularnie ozonuje się szpitale, przedszkola, szkoły, miejsca użyteczności publicznej, restauracje, by odkazić wszelkie pomieszczenia. Co ciekawe, w czasie koronawirusa zaczęto ozonować także przestrzenie otwarte, jak przystanki autobusowe, skwery, chodniki, przejścia podziemne, parki, boiska. Wszystko po to, by odkazić te miejsca od wszelkich zanieczyszczeń.

Kto zajmuje się ozonowaniem?

Skuteczne ozonowanie pomieszczeń bez względu na jego przeznaczenie powinny przeprowadzać wyspecjalizowane w tym kierunku firmy. To najczęściej firmy sprzątające. Ozonator można zakupić również indywidualnie i wykorzystywać go samodzielnie – są to zazwyczaj sprzęty idealne do stosowania w niewielkich pomieszczeniach, na przykład w mieszkaniach.

Pewne jest, że ozonowanie przestrzeni jest dzisiaj jednym z najskuteczniejszych sposobów na odkażanie pomieszczeń. Nie tylko eliminuje zanieczyszczenia, takie jak grzyby, wirusy oraz bakterie, ale także przykry zapach, pozostawiając powierzchnię wolną od toksyn i innych negatywnych czynników. Takie zabiegi dezynfekujące powinno przeprowadzać się regularnie, w czasach pandemii można realizować je nawet każdego dnia. Są w pełni bezpieczne dla ludzi, nie wywołują negatywnych skutków ubocznych. Ozon w czystej postaci nie niszczy, pozostawia wszelkie przedmioty w należytym stanie, ale idealnie zdezynfekowane. Sam koszt ozonowania nie jest wysoki, porównując go z innymi metodami oczyszczania danej przestrzeni.