Posadzka z żywicy – gdzie warto ją stosować?

posadzki żywiczne

Do tej pory posadzki z żywicy stosowane były jedynie w miejscach o intensywnej eksploatacji. Sprawdzały się w halach magazynowych, warsztatach, fabrykach, urzędach, sklepach o dużej powierzchni. Dzisiaj zastosowanie tej posadzki jest o wiele szersze. Z powodzeniem można z niej korzystać jako podłoga w mieszkaniach prywatnych. Warto poznać jej parametry techniczne, by podjąć dobrą decyzję.

Inwestorzy, którzy muszą podjąć decyzję o wyborze podłogi, która ma przecież służyć przez wiele lat, bez konieczności realizacji generalnego remontu danego obiektu, powinni zwrócić uwagę na posadzki żywiczne. Taka podłoga cieszy się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem. Nie tylko dlatego, że jej praktyczny, prosty design świetnie wpisuje się w nowoczesny trendy czy dlatego, że może być traktowana jako dodatek dekoracyjny. Przede wszystkim dlatego, że taka podłoga jest praktyczna i trwała.

Posadzka z żywicy w mieszkaniu prywatnym

Sprawdzi się w łazience, bo jest odporna na ciężar, a przede wszystkim wilgoć oraz wodę. Jest też idealna do kuchni, bo jest odporna na wysokie temperatury, wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz jest łatwa w czyszczeniu. Inwestorzy coraz częściej traktują takie podłogi jako posadzki dekoracyjne w salonie. I nie ma w tym nic dziwnego, bo można je barwić na dowolny kolor albo dodawać drobinki kwarcu, które pięknie się mienią.

Pamiętajmy, że taka podłoga jest idealnie gładka, ale za to antypoślizgowa. Dzięki temu nada się również do korytarza, na schody czy do wiatrołapu.

Co więcej, żywica świetnie sprawdza się też na zewnątrz i jest tak coraz częściej stosowana jako trwałe posadzki. Wykonawca takiego podłoża potwierdza, nadaje się na balkony oraz tarasy niezadaszone. Posadzki z żywic są odporne na wysokie, ale też niskie temperatury. Nie pękają, nie rysują się, nie ulegają zniszczeniu pod wpływem deszczu, promieni słońca ani śniegu.

Podsumowanie

Okazuje się więc, że żywica może być stosowana dosłownie w każdej przestrzeni użytkowej. Oprócz biur, magazynów, warsztatów samochodowych i fabryk, zaczyna być też używana w prywatnych mieszkaniach. Pasuje tak naprawdę do każdego stylu, może być zachowawcza albo dekoracyjna. Z całą pewnością jest odporna na wszelkie warunki i intensywną eksploatację, a na te aspekty zwracamy przede wszystkim uwagę. Przecież wymiana podłogi wiąże się z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu, nie mamy na to czasu, siły ani nierzadko pieniędzy.