Rodzaje wózków magazynowych – jak dobrać je do realizowanych zadań?

koła gumowe

Nie da się ukryć, że od wykorzystywanego wyposażenia w dużej mierze zależy skuteczność realizacji wszelkich zadań wykonywanych w magazynie. Bez odpowiedniego sprzętu okaże się ona bardzo utrudniona, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwa. Ważna będzie więc wiedza na temat tego, co należy zakupić i na czym warto się skupić.

Kluczowym sprzętem będą oczywiście wózki magazynowe, bez których trudno wyobrazić sobie obsługę konkretnych towarów. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że występują one na rynku w wielu odmianach, dlatego ich dobór powinien być przemyślany. W przeciwnym wypadku dość łatwo kupić coś, co pod żadnym względem nie odpowiada zadaniom, jakie w magazynie są wykonywane na co dzień. Z tego właśnie powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze będzie zapoznać się z ofertą rynkową, a następnie porównać ze sobą konkretne rozwiązania.

Jakie wózki do magazynu?

 

Do sprzętów wykorzystywanych zdecydowanie najczęściej należą wózki paletowe. Umożliwiają one sprawny transport bardzo zróżnicowanych towarów – nie tylko w magazynie, ale też w sklepie oraz na hali produkcyjnej. Ogromne znacznie mają koła do wózków paletowych, które są dostosowywane do konkretnych ciężarów i obciążeń. Przed zakupem sprzętu trzeba więc dokładnie sprawdzić ich parametry techniczne.

To oczywiście nie wszystkie sprzętu obsługiwane w magazynie. Wymienić należy też wózki masztowe, które pozwalają zająć się towarami na dużych wysokościach, standardowe modele dwukołowe czy też wózki specjalistyczne. W ich przypadku uwagę warto zwrócić na sposób wykonania, a także rodzaj zadań, jakie są w stanie wykonać. Tego typu wózki bardzo często są przystosowywane do transportu konkretnych towarów, spośród których wymienić można między innymi ciężkie maszyny, beczki, opony czy też kegi. Wysoka jakość wykonania przekłada się na możliwość obsługi sporych obciążeń.

Bez względu na rodzaj zakupionych wózków, ogromne znaczenie mają również ich kółka. Przed zakupem sprzętów warto je dokładnie przeanalizować, tak aby zyskać pewność, że okażą się one odpowiednie do zadań realizowanych w magazynie. Nie należy zapominać też o dostępie do dostępie do elementów wymiennych. Jeśli będzie on mocno utrudniony, uniemożliwi przeprowadzenie wielu napraw.

Dostęp do zestawów kołowych zapewniają dobrze wyposażone sklepy, które często prowadzą sprzedaż internetową. Dzięki nim znacznie łatwiej można zapanować konkretne inwestycje, jak również działania prowadzone na co dzień.