Magazyny paliwa, czyli silosy – co to takiego?

silos

Chcesz dowiedzieć się, czy składowanie paliwa to dobry pomysł, aby zaoszczędzić nieco na ogrzewaniu budynków użytkowych? Zdecydowanie tak. W tym przypadku doskonale sprawdzi się magazyn paliwa, czyli silos. Taki zbiornik jest wykonany z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz samozapłon. Dzięki temu nie ma żadnego ryzyka, że przechowywane paliwa ulegną zniszczeniu.

Silos świetnie nada się jako element wpływający na poprawę logistyki w przedsiębiorstwach zajmujących się składowaniem i przetwórstwem materiałów sypkich. Jeśli chodzi o magazyn paliwa opałowego, warto dodać, że w takich zbiornikach można przechowywać np. trociny lub zrębki. W przypadku paliwa drzewnego warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań. To przekłada się na spore oszczędności w firmie oraz możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska naturalnego.

Magazyn paliwa (silos) – kto i kiedy powinien w niego zainwestować?

Magazyny paliwa najlepiej sprawdzą się w firmach zajmujących się przetwórstwem drzewa. Dzięki temu wszelkie odpadki można składować. Aby silos mógł zostać uzupełniony, potrzebna jest inwestycja w nowoczesne podajniki, dzięki którym materiał opałowy jest bezpiecznie transportowany do magazynu, a następnie wyprowadzany bezpośrednio do miejsca spalenia, np. komory kotła wielopaliwowego.

Podsumowując: warto zainwestować w silos, czyli magazyn paliwa na trociny. To przede wszystkim wygoda, oszczędność oraz szansa na lepszą ochronę środowiska naturalnego.