Wady i zalety posiadania balkonu

odstraszanie gołębi

Jeśli stoisz przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania, warto zastanowić się nad tym, czy chcesz mieć do dyspozycji balkon, czy jednak nie potrzebujesz tej dodatkowej przestrzeni. Co należy do jego największych wad?

Mieszkanie z balkonem czy bez? Często przed tym dylematem stają osoby chcące kupić swoje cztery kąty. Ta dodatkowa przestrzeń ma wiele zalet. Można do nich zaliczyć przede wszystkim to, że w letnie dni masz możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. Możesz na nim przechowywać również wiele rzeczy np. rowery lub w ciepłe dni suszyć pranie. Balkon możesz również zaaranżować na ogródek i zasadzić warzywa i kwiaty. Własne produkty będą na pewno naturalne. Balkon przyda się również właścicielom zwierząt. Jeśli masz psa lub kota, to będziesz mógł wypuścić pupila na balkon, aby się przewietrzył. Pamiętaj jednak, że pobyt na balkonie nie zastąpi spaceru.

Wady balkonu?

Czy balkon zatem ma jakieś wady? Niestety tak, ale nieduże. Posiadanie go to zabawa w odstraszanie gołębi. Ptaki przyzwyczaiły się do ludzi i chętnie odwiedzają ich na balkonach, gdzie są jednak nieproszonymi gośćmi. Brudzą i mogą roznosić choroby, dlatego warto od razu wyposażyć się w odstraszacz gołębi. Jeśli zamontujesz go od razu po wprowadzeniu się do mieszkania, aby zaznaczyć, że ten teren nie jest przyjazny dla ptaków. Na rynku jest dostępnych wiele skutecznych metod, więc warto zrobić dobry research i wybrać tę najlepszą, aby cieszyć się wszystkimi zaletami balkonu.